Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Малшанс лиши Илия Груев от важен гол за Вердер

Младежкият национал на България Илия Груев пропусна шанса да донесе безценен успех на своя Вердер (Бремен) над прекия конкурент за влизане в Първа Бундеслига Санкт Паули. Мачът от втория ешелон на германския футбол в района на Хамбург завърши 1:1, с което разликата между двата тима остава само точка. В 86-ата минута Груев не уцели вратата от няколко метра, след като секунди по-рано съотборникът му Марвин Дукш беше ударил греда. Това се случи при 1:1, а родният халф се беше появил в игра на полувремето.

Даниел-Кофи Киере вкара за Санкт Паули в 43-ата минута, а гостите от Бремен изравниха в 58-ата чрез Никлас Фюлкруг. При атаката за гола за 1:1 обаче имаше игра с ръка на футболист на Вердер, но съдиите не я видяха.

От равенството се възползва Шалке 04, който в друга среща срази Хайденхайм с 3:0 и застигна Вердер на върха, като даже го измести от челото заради по-добрата си голова разлика.

Директна промоция печелят първите два тима в класирането, а третият ще играе бараж с 16-ия от Първа Бундеслига. До края остават пет кръга.

Снимки: Gettyimages