Айнтрахт и Барселона дадоха зрелище на феновете, но краят остана отворен

Айнтрахт (Франкфурт) и Барселона завършиха наравно 1:1 в първи мач от 1/4-финалните сблъсъци в Лига Европа. Двата тима изиграха двубой с поделено надмощие и не оставиха ипзълнилите до краен предел трубуните фенове да скучаят. Домакините изпитаха разочарованието да видят отменена в тяхна полза след намеса на ВАР дузпа, но завършиха мача с човек по-малко след червен картон на Тута през втората част. Попаденията за двата отбора паднаха през второто полувреме и бяха дело на Ансгар Кнауф (48’) в полза на “орлите” и Феран Торес (66’).

Играчите на Айнтрахт отново потвърдиха отличната си статистика в евротурнирите и не загубиха срещу испански противник за пореден път.

Футболистите на Чави започнаха активно двубоя и още в 3-ата минута Кевин Трап трябваше да се намесва решително след хубав удар на Феран Торес. Домакините отговориха с отлична контраатака и центриране отляво, но Линдстрьом се размина с топката, а последвалият удар бе отразен от Тер Стеген. Само минута по-късно футболистите на Оливер Гласнер отново осъществиха много опасна атака, но ударът на Джибрил Соу мина покрай вратата.

Грешка в отбраната на домакините в 17-ата минута прати топката в краката на Обамеянг, но ударът му бе париран. Лоша новина получиха в лагера на “блаугранас” в средата на първото полувреме, когато Жерар Пике получи травма и трябваше да бъде заменен от Клеман Лангле.

Играчите на Айнтрахт получиха право да изпълнят дузпа в 37-ата минута, когато центриране отляво към вклинилия се между двамата централни бранители Тута бе изпреварен от Тер Стеген, но впоследствие Бускетс направи шпагат в краката на футболист на “орлите”. Впоследствие обаче сръбския съдия Сърджан Йованович бе извикан да погледне на монитора положението отново и след консултация с ВАР той промени решнието си.

Домакините започнаха много активно втората част и владееха топката. В 48-ата минута лошо изчистване на отбраната на каталунците я пратиха към Ансгар Кнауф, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле откри резултата за 1:0. Само минута по-късно футболистите на Оливер Гласнер бяха близо до второ попадение, но от отлична позиция около точката за дузпа Линдстрьом не успя да намери рамката на вратата на Тер Стеген.

В 60-ата минута Чави пусна в игра Усман Дембеле и Френки де Йонг в опит да промени нещата на терена, които след почивката не се развиваха по вкуса на “блаугранас”. Само няколко минути след това именно от френското крило тръгна атака, която премина през няколко двойни подавания пред пеналта, които в крайна сметка изведоха Феран Торес с топка в крака малко точката за дузпа и той с не много силен, но точен удар преодоля Кевин Трап за 1:1.

В 72-ата минута Тута извърши нарушение срещу Педри и бе изгонен за втори жълт картон, след като получи първи в 61-ата минута. В минутите до края каталунците опитаха да наложат преимущество, но липса на точност в отиграванията около и пред вратата в крайна сметка запази равенството и остави крайния изход да бъде решен след седмица на “Камп Ноу”.

Снимки: Gettyimages