Лестър не успя да вземе преднина срещу ПСВ

Лестър и ПСВ Айндховен завършиха при нулево равенство в първи мач от 1/4-финалите в Лигата на конференциите. Домакините имаха по-чистите положения, но не успяха да вземе аванс преди реванша в Нидерландия. Като цяло срещата беше равностойна, но по-доволни от резултата със сигурност са футболистите на ПСВ.

Домакините правят много добра кампания в Европа и в предишните два кръга елиминираха датския Рандерс и френския Рен. През уикенда пък "лисиците" завършиха 1:1 с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" и посрещнаха ПСВ с повишено самочувствие. Мениджърът Брендън Роджърс не можеше да разчита на контузения Джейми Варди и на върха на атаката започна Келечи Ихеаначо, подпомаган по фланговете от Марк Олбрайтън и Харви Барнс

ПСВ Айндховен демонстрира впечатляваща офанзивна мощ в последните седмици, като на осминафиналите на два пъти вкара по 4 гола на ФК Копенхаген, а в Ередивизи разгроми Фортуна (Ситард) с 5:0. Разочароващо беше само равенството 3:3 с твенте, което остави "филипсите" на 4 точки зад Аякс. Срещу Лестър Роджер Шмит заложи на най-доброто и в предни позиции стартираха Коди Гакпо, Еран Захави и Чуквунонсо Мадуеке, а в средата на терена действаха Ибрахим Сангаре, Марио Гьотце и Джоуи Ферман.

Нидерландците спазиха обещанието на своя треньор и подходиха доста офанзивно. Гьотце се озова на удобна позиция още в началните минути, но Каспер Шмайхел отрази удара му. Лестър бързо пренесе действията пред другата врата и Ихеаначо имаше шанс да открие резултата, но изстрелът му беше блокиран от Рамальо. В 20-ата минута нигериецът пропусна още по-добра възможност, но натискът на домакините се усилваше.

ПСВ се бранеше организирано, но често бъркаше в средната зона. В 33-ата минута Тимоти Кастан получи добро подаване и шутира, но твърде слабо, за да затрудни Ивон Мвонго. Вратарят на "филипсите" показа класа и след удар на Джеймс Мадисън. В самия край на полувремето късметът също помогна на гостите, защото изстрел на Харви Барнс срещна гредата.

Лестър продължи да доминира и през второто полувреме, но не намираше никакви свободни пространства за бързите си футболисти. Удар на Харви Барнс в 54-ата минута попадна право в ръцете на Мвонго. Постепенно темпото на игра спадна, а двата тима не съумяваха да направят нищо интересно в атака.

Брендън Роджърс пусна в последните 10 минути Патсон Дака, който замени Ихеаначо. Гостите обаче умело затвориха мача и не допуснаха да бъдат изненадани.

В историята си "филипсите" два пъти са отпадали на 1/4-финал в евротурнирите от английски съперници - срещу Нюкасъл в Купата на УЕФА през 2004 година и срещу Ливърпул в Шампионската лига през 2007-а. Сега надеждите са традицията да бъде нарушена с успех срещу Лестър.