Българин намери място в отбора на кръга в румънската Лига 2

Българският нападател Милчо Ангелов попадна в отбора на кръга в румънската Лига 2, след като в изминалия кръг вкара гол и изработи още два за неговия ФК Брашов. Тимът на българина обаче загуби супердраматично у дома с 3:4 от Бузъу във втория кръг от плейофите и остава със сериозни проблеми в долните етажи на класирането.

Представянето му донесе оценка 8 и място в нападателното звено на идеалните 11 на кръга.

ФК Брашов направи миниподвиг, след като изоставаше с 0:3 след 57 минути игра. Тогава Милчо Ангелов изскочи зад защитата на Бузъу, изпревари вратаря и с глава прати топката в мрежата. В 84-ата минута той отклони едва-едва центриране отляво, топката попадна във Влад Михалча, който съкрати пасива на 2:3. В 87-ата минута дойде и моментът на равенството, когато юношата на Черноморец получи топката с гръб към вратата, елегантно с пета изведе Михалча, който изравни за 3:3.

Но радостта на домакините беше кратка и в добавеното време тяхната защита направи невероятна грешка, за да стане резултатът 3:4.

След този резултат Брашов е на 5-о място в Група В на плейофа за оставане, на 5 точки от предпоследния Униря Констанца.

Снимка: Fútbol Búlgaro / Twitter