Реал Сосиедад пребори Еспаньол с дузпа в добавеното време

Реал Сосиедад изкова труден, но ценен успех с 1:0 над Еспаньол в домакинството си от 30-ия кръг на Ла Лига. Баските трябваше доста да се потрудят, но успяха да вземат своето с гол от дузпа в добавеното време на Александър Исак.

Макар да имаше превъзходство в мача, Реал така и не успяваше да го материализира. В 51-ата минута и късметът не бе с домакините, след като Александър Сьорлот отбеляза гол, който обаче бе отменен след намесата на ВАР заради нарушение в атака.

Домакините обаче продължиха да бъдат настоятелни и това се отплати. В 3-ата минута на добавеното време Фернандо Калеро извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Първоначално съдията не посочи бялата точка, но след консултация с ВАР промени решението си - дузпа. Александър Исак изпълни хладнокръвно наказателния удар и отбеляза победния гол в мача за крайното 1:0.

Така Реал Сосиедад събра актив от 51 точки и заема 6-ото място в класирането. Еспаньол пък остава 12-и с 36 точки в актива си.