Удинезе се развихри срещу Каляри

Отборът на Удинезе записа убедителна победа с 5:1 при домакинството си на Каляри от 31-ия кръг на Серия "А". Това е втори категоричен успех за фриуланите над този съперник през сезона след този с 4:0 като гост. Днес най-добрият на терена беше техният нападател Бето, който се отчете с хеттрик.

Сардинците изненадващо поведоха в 32-ата минута след гол на капитана Жоао Педро. В 38-ата минута Алесио Краньо направи две спасявания, но не успя да се справи с удара на Родриго Бекао, който изравни резултата. Домакините осъществиха пълен обрат още в 45-ата минута, когато Бето засече центриране на Роберто Перейра. В 49-ата минута Удинезе организира контраатака, при която португалецът отбеляза втория си гол в мача. Десет минути по-късно „зебрите“ стигнаха до ново попадение след контраатака, като този път Науел Молина се разписа с чудесен далечен шут. В 73-ата минута Бето оформи своя хеттрик за крайното 5:1. Гостите завършиха мача в намален състав след изгонването в 82-ата минута на Алберто Граси, чийто втори жълт картон беше за негова симулация.

Така Удинезе е на 12-ата позиция в класирането с актив от 33 точки, а след четвъртата си поредна загуба Каляри остана на 17-ото място с 25 пункта.

Снимки: Gettyimages