Флуминензе стана шампион на Рио де Жанейро за първи път от 10 години насам

Флуминензе стана шампион на Рио де Жанейро след равенство 1:1 с Фламенго и общ резултат 3:1. Габриел Барбоса изведе Фламенго напред в 29-ата минута, но Херман Кано изравни за Флуминенсе минута преди края на първата част. Аржентинецът Кано бе вкарал и двата гола при успеха с 2:0 за тима си в първия мач. Той пропусна дузпа през второто полувреме. Това е първа титла на Флуминензе в щата от 2012 година.

Мачът се игра пред 68 000 зрители на "Маракана", а в добавеното време бяха изгонени Бруно Енрике и Фред. Атлетико Минейро спечели срещу Крузейро с 3:1 и спечели титлата в щата си за трета поредна година. Бившият нападател на Порто Хълк отбеляза две попадения, а Начо добави още едно за победата. Еду вкара почетното попадение за Крузейро в 90-ата минута. В южния щат Рио Гранде до Сул Гремио се наложи над Ипиранга с 2:1, за да спечели петата си поредна титла. Палмейрас ще играе срещу Сау Пауло тази вечер, за да се реши титлата в щата Сао Пауло.