Малинов изгледа от пейката загуба на Льовен

Националът Кристиян Малинов не игра за Льовен при домакинското поражение с 0:1 от Антверп в 33-ия кръг на белгийското първенство. Българският халф остана резерва, а едно полувреме за гостите записа бившият футболист на Локомотив (Пловдив) Диниш Алмейда. Той се появи на почивката вместо Бута.

Льовен създаде повече положения, но нападателите на тима ги пропуснаха. Единственото попадение в мача отбеляза Абдулайе Сек в 40-ата минута. С успеха Антверп се утвърди на третото място в класирането с актив от 62 точки, а Льовен е на 11-а позиция с 41 и няма победа от средата на февруари.

В другите съботни мачове Зюлте Варегем отстъпи на Сент Трюйден с 0:2, Мехелен се наложи с 3:2 над Кортрийк, а Остенде и Серен направиха 2:2. Начело в класирането е Унион СЖ със 71 точки, пред Брюж с 69.

Днес Серкъл брюж на Димитър Велковски ще посрещне Гент.