Жоао Феликс вдъхнови Атлетико за нова победа

Атлетико Мадрид се наложи с 4:1 над Алавес и записа шеста поредна победа в Ла Лига. Над всички беше Жоао Феликс, който отбеляза два от головете и се намира в най-добрия си период, откакто беше привлечен на "Уанда Метрополитано". Луис Суарес влезе от пейката и също допринесе за успеха с точно изпълнена дузпа при 1:1. В края уругваецът се разписа още веднъж.

За първи път през сезона Диего Симеоне нямаше проблеми с контузени футболисти. Аржентинският наставник пусна в предни позиции Феликс и Антоан Гризман, а сред титулярите се завърна Тома Льомар. Преди първия съдийски сигнал с минута мълчание беше почетена паметта на бащата на Симеоне, който почина в понеделник.

Атлетико започна силно и в 9-ата минута топката се озова в мрежата на гостите след красива комбинация между Жофри Кодогбия, Ренан Лоди и Льомар. Оказа се обаче, че Лоди е бил в засада при подаването към него и попадението беше отменено. Секунди по-късно Шиме Върсалко проби по десния фланг и центрира перфектно към Феликс, който с глава стреля под гредата за 1:0.

След гола домакините се дръпнаха в половината си, а Алавес показа, че никак не е беззъб в предни позиции. В две ситуации гостите поискаха дузпа, но претенциите им бяха подминати. В 33-ата минута Хоселу беше на път да излезе сам срещу Ян Облак, но словенският страж предвидливо излезе.

На почивката и двамата треньори направиха по две смени, като за Атлетико в игра се появиха Яник Ферейра-Караско и Родриго де Паул. В 56-ата минута защитата на мадридчани сбърка, но двама играчи на Алавес се разминаха с топката. В 63-ата Едгар Мендес намери в наказателното поле Гонсало Ескаланте, който беше точен с глава и изравни.

Симеоне бързо взе мерки и пусна Матеус Куня, който веднага спечели дузпа. Зад топката застана Суарес и “препарира” Фернандо Пачеко с шут в средата на вратата. Гостите рухнаха, а Атлетико вкара още два гола. В 82-ата минута Феликс направи 3:1 с добавка, след като сам изработи положението, но Пачеко отрази удара на Куня. В добавеното време Куня изведе Суарес, а той с външен фалц прати топката до гредата.

Атлетико събра 57 точки и се изравни с втория в подреждането Севиля, който утре гостува на Барселона. Ако каталунците спечелят, и трите тима ще имат по 57 точки. Алавес е на дъното с 22 пункта и все по-малки шансове да се спаси от изпадане.