Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бордо не се даде на шампиона

Лил направи равенство 0:0 с аутсайдера Бордо в двубой от 30-ия кръг в Лига 1. В 35-ата минута Енок Кватенг извърши нарушение и получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки гостите в намален състав.

Шест минути след почивката шут на Джонатан Бамба срещна гредата на вратата на Бордо. До края на мача "песовете" опитаха сериозен натиск, но не успяха да се възползват от численото си преимущество.

Шампионът от 2021 година Лил е на шесто място в класирането до момента с 47 точки, докато Бордо има 23 точки на 20-та позиция.

В неделя лидерът в класирането Пари Сен Жермен ще играе на свой терен срещу Лориен.