Гройтер Фюрт изнерви Айнтрахт и стигна до втора точка като гост

Последният в класирането Гройтер Фюрт успя да си тръгне с точка от гостуването на Айнтрахт, като срещата завърши 0:0. Това е едва втората спечелена точка за тима при гостуване в Бундеслигата от началото на сезона. Резултатът намали шансовете на отбора от Франкфурт да се бори за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Гройтер Фюрт заложи на здрава защита, но през първото полувреме успя да организира няколко добри контраатаки. Кевин Трап трябваше на два пъти да се намесва решително. Домакините пък трудно създаваха положения преди почивката и не намираха път през сгъстената отбрана на съперника. Чак към края на полувремето Айнтрахт стигна до две добри възможности.

След почивката ситуацията бе различна и домакините натиснаха, като още в първите десет минути на втората част отправиха три удара. Гройтер Фюрт се дръпна още по-назад, а вратарят им Андреас Линде трябваше да прави поредица от спасявания. В крайна сметка стражът не бе пробит, а защитата на гостите удържа до края и гостите стигнаха до точката.