Байерн наруши основно правило във футбола, но постигна своето

Байерн (Мюнхен) срещна сериозен отпор от Фрайбург, но все пак се наложи с 4:1 при визитата си в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата. До 73-ата минута резултатът беше 1:1, но появилият се секунди по-рано Серж Гнабри даде така важната преднина на гостите. Малко след това Кингсли Коман (82’) заби и трето попадение, което реши всичко.

Срещата обаче беше съпътствана от куриоз, след като за около 20 секунди след третия гол за мюнхенци те се оказаха на терена с един човек повече от разрешените. Кингсли Коман и Корентен Толисо трябваше да бъдат заменени от Никлас Зюле и Марсел Забитцер , но се стигна до объркване и Коман не напусна. Така Байерн заигра с 12 души, което бързо беше установено. Последва спиране на играта за няколко минути, суетене и размисъл от рефера какво да прави при такава ситуация, но в крайна сметка не последва никаква санкция за нарушилия правилата тим, а играта беше подновена с Коман вече извън игрището.

Това е 21-ва победа за Байерн и шампионите продължават уверено да крачат към десетата си поредна титла. Фрайбург пък се бори за участие в Шампионската лига и ще се надява РБ (Лайпциг) да не трупа точки.

Тимът на Юлиан Нагелсман направи разочароващо първо полувреме, в което трудно стигаше до положения пред вратата на домакините. Баварците успяха да се възползват от неразчетено излизане на вратаря Марк Флекен и поведоха с 1:0 в 58-ата минута, когато завърналият се в игра Леон Горетцка беше точен с глава.

“Златната” резерва на Фрайбург Нилс Петерсен оправда за пореден път очакванията, след като влезе в игра в 62-рата минута и веднага изравни резултата.

После обаче Гнабри стори абсолютно същото, възстановявайки аванса на Байерн. Този гол беше последван от такива на Коман и на Марсел Забитцер дълбоко в добавеното време.

Байерн удължи изключителната си голова серия в Бундеслигата на 75 поредни мача, в които се разписа поне веднъж.

Снимки: Gettyimages