Специя направи голяма крачка към спасението с драматична победа

Отборът на Специя записа минимална, но много важна победа с 1:0 при домакинството си на Венеция в първия мач от 31-ия кръг на Серия А. Българският национал Петко Христов остана на пейката на тима през целия двубой.

През първата част имаше само един точен удар и той беше дело на Симоне Бастони в 34-ата минута, но Ники Маенпаа успя да го спре с крак. Четири минути по-късно Матия Араму можеше да се разпише за гостите от пряк свободен удар, но топката разтресе напречната греда. “Крилатите лъвове” започнаха второто полувреме вдъхновено и създадоха няколко положения, но постепенно отстъпиха инициативата на “орлетата”. Така в 86-ата минута резервата Рей Манай стреля опасно с глава, но Маенпаа изби в корнер. Малко преди изтичането на 4-минутното добавено време албанският нападател пробва нов удар, който също беше избит от вратаря, но този път Емануел Джеси стигна до топката и я добута в мрежата за победния гол в срещата.

С този успех Специя се придвижи на 14-ата позиция в класирането с 32 точки, като вече е на цели 10 от зоната на изпадащите. Венеция претърпя пето поредно поражение, което остави тима на предпоследното място с 22 пункта.

Снимки: Gettyimages