Реал Мадрид се нуждаеше от три дузпи, за да се справи със Селта

Реал Мадрид надви трудно Селта с 2:1 като гост в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига и увеличи още повече аванса си на върха на класирането. Столичани получиха право да изпълнят цели три наказателни удара, като Карим Бензема вкара два от тях и пропусна един. Първо французинът беше точен в 19-ата минута, но в 52-рата Нолито изравни. В 64-ата вратарят на домакините спаси втория изстрел на Бензема от бялата точка, но в 70-ата нападателят се реваншира с точно изпълнение на трета дузпа. При 0:1 съдиите не зачетоха гол на Селта заради засада.

Това беше първи мач за столичани след фиаското срещу Барселона (0:4) преди паузата и генерална репетиция за първия дуел с Челси от 1/4-финалите в Шампионската лига, който е в сряда.

Днес “лос меренгес” не можеха  да бъдат водени от Карло Анчелоти, защото той е с коронавирус. Функциите му изпълняваше неговият син и асистент Давиде Анчелоти. Даниел Карвахал беше оставен на пейката, а вместо него Лукас Васкес стартира като десен бек

За Селта като титуляри излязоха трима бивши играчи на Барселона - Нолито, Жейсон Мурийо и Денис Суарес.

Преди началото на срещата се стигна до сбиване между ултраси на двата клуба в града, като има информация за поне трима ранени.

Селта започна доста по-добре и създаде няколко опасности пред Тибо Куртоа. В 14-ата вратарят отрази много силен шут на Денис Суарес. Реал обаче бързо отговори с изстрел на Винисиус в 17-ата, който също беше спасен.

Минута по-късно, докато топката още беше близо до вратата на Селта след центрирането от корнер, Едер Милитао спечели дузпа за Реал, след като беше препънат от Нолито. Бензема с лекота я превърна в гол за 1:0 за гостите.

16 Селта - Реал Мадрид

Селта почти изравни в 23-ата след директен удар на Яго Аспас от фал, но Куртоа пак беше на мястото си.

Дискусионен момент настъпи в 39-ата минута. Тогава топката спря в мрежата на Реал Мадрид след удар с глава на Тиаго Галярдо, но попадението не беше признато. Реферът маркира засада на Яго Аспас, като явно прецени, че с тялото си той е попречил на Дейвид Алаба да избие кълбото.

Втората част започна с хубав удар на Лука Модрич, който обаче беше спасен от Дитуро.

Селта все пак стигна до изравнителния гол. В 52-рата минута домакините направиха бърза акция, при която топката достигна до оставения сам в наказателното поле Нолито и той порази целта - 1:1.

След попадението Селта заигра още по-добре и в 62-рата за малко резултатът да стане 2:1. В ответната атака появилият се в игра Родриго беше фаулиран в наказателното поле на домакините от Мурийо и това беше втора дузпа за мадридчани. Пак Бензема се нае с отговорността да шутира, но този вратарят Дитуро спаси.

Драмата с изстрелите от бялата точка обаче не беше приключила, защото столичани получиха право да изпълнят още една дузпа. Този път Ферлан Менди беше спънат, а Бензема не сгреши и Реал излезе напред - 2:1, като минутата беше 70-а.

Тимът от Галисия се опита да изравни за втори път, но с напредване на времето атаките ставаха все по-хаотични и за "лос бланкос" беше лесно да ги отблъскват и в крайна сметка те си тръгнаха с трите точки