Химки нанесе трета поредна загуба на Рубин

Химки постигна драматична победа с 3:2 при визитата си на Рубин в първи мач от 23-ия кръг на руската Премиер лига. И петте гола в срещата паднаха през второто полувреме, а гостите стигнаха до трите точки в 90-ата минута. По този начин тимът на Сергей Юран поне временно се измъкна от зоната на изпадащите, а Рубин допусна трета поредна загуба и се намира на 10-о място в класирането.

Домакините поведоха в 56-ата с попадение на Герман Онугха след хубав изстрел, който се оказа неспасяем за Иля Лантратов. Химки обаче изравни бързо благодарение на Денис Глушаков. Ветеранът беше на точното място след спасяване на Юрий Дюпин и отблизо се разписа за 1:1. В 62-ата минута Мирзов проби и центрира към Иля Кухарчук, който не сбърка.

Последва натиск на Рубин и в 85-ата минута той доведе до автогол на Дмитрий Тихий. Защитникът на Химки не успя да реагира навреме след намеса на Лантратов и топката се озова в мрежата. В самия край на редовното време резервата Брайън Идову центрира от левия фланг и Захар Волков осигури ценната победа на гостите.