Албанците изпуснаха Грузия

Албания и Грузия направиха нулево равенство в контрола, играна в Тирана. Домакините имаха осезаемо надмощие, но не успяха да реализират нито едно от положенията си пред вратата на Гиорги Мамардашвили.

Макар и без да блестят, грузинците не допуснаха загуба в пети пореден мач. Те действаха подчертано дефанзивно, докато Албания търсеше победата от самото начало. В предни позиции за домакините започнаха Армандо Броя от Саутхамптън и Рей Манай от Специя. Дебют като титуляр направи Кристиан Аслани.

Някои от звездите на Албания, които играха при загубата с 1:2 от Испания преди няколко дни, получиха почивка. Най-добрата възможност за гол се откри пред Ендри Джекичи в 38-ата минута, но той стреля неточно.

Снимка: Anadolu Agency