Япония приключи квалификациите с равенство

Япония завърши наравно 1:1 с Виетнам в последния си мач от квалификациите в зона Азия. Срещата нямаше особено значение и за двата отбора. Японците си осигуриха място на Мондиала още преди няколко дни и са лидер в групата, но може да бъдат изпреварени от Саудитска Арабия, ако тимът успее да победи Австралия по-късно днес. Виетнам завършва на последно място с актив от четири точки.

Виетнам поведе в 19-ата минута след гол на Нгуйен Тан Бин и запази преднината си до края на първото полувреме. След почивката четирикратният шампион на Азия доминираше и изравни в 54-ата минута с гол на капитана Мая Йошида. До края две попадения на японците бяха отменени, а Йошида направи голям пропуск в края.