Белгия и Ирландия не успяха да се победят, но не оставиха феновете в Дъблин да скучаят

Белгия и Ирландия завършиха наравно 2:2 в контролна среща между двата тима играна в Дъблин. Гостите на два пъти излизаха напред в резултата, но домакините намираха начин да се върнат в двубоя. Попаденията за “червените дяволи” бяха дело на Миши Батшуай (12’) и Ханс Ванакен (59’), а за играчите на Стивън Кени точни бяха Чиедози Огбене (36’) и Алън Брауни (86’)

Двубоят започна по най-добрия начин за “червените дяволи”, които взеха ранна преднина още в 12-ата минута, когато Ханс Ванакен намери Миши Батшуай на границата на наказателното поле и той стреля точно в десния ъгъл на Куивин Келъхър за 1:0. Ирландия възстановия равенството в 35-ата минута, когато разбъркване след корнер не позволи на гостите да изчистят добре топката, тя попадна на лявото крило в краката на Калъм Робинсън, той веднага я върна в наказателното поле и там Чиедози Огбене с атрактивен ножичен удар намери мрежата за 1:1.

Домакините пропуснаха великолепно положение да излязат напред в резултата в самото начало на втората част, когато топката бе отнета при опит за изнасяне от централните бранители, но в крайна сметка ударът на Маклийн бе изчистен от голлинията от Дедрик Боята. Играчите на Роберто Мартинес излязоха за втори път в срещата напред в 59-ата минута, когато Ванекен надскочи бранителите на Ейре и прати топката в мрежата за 2:1. Равенството бе възстановено от домакините в 86-ата минута след контраатака, която бе завършено с отличен удар с глава на Алън Брауни за 2:2, което и сложи точка на спора.