Странно или не, вижте кой е последният футболист, вкарал гол за Италия на световно първенство

Сензационната загуба с 0:1 на Италия от Северна Македония в Палермо в полуфиналния бараж за класиране на Мондиал 2022 в Катар означава, че “адзурите” не само пропускат второ поредно световно първенство, но и това, че за последно са участвали във фазата на директните елиминации на шампионат на планетата през 2006 година в Германия, когато грабват четвъртата си световна титла. Още по-любопитното е, че последната победа на действащия европейски шампион на световни финали е в груповата фаза на Мондиал 2014 в Бразилия. Тогава “Скуадра адзура” започва битката в груповата фаза с победа с 2:1 срещу Англия на стадион "Арена да Амазония" в Манаус. Впоследствие обаче италианците губят на два пъти с по 0:1, съответно от Коста Рика и Уругвай, което ги спира за осминафиналите.

Последният футболист, отбелязал гол за Италия на световно първенство, странно или не, е не друг, а скандалният Марио Балотели, който на практика вече не е част от националния тим на страната, въпреки че бе повикан от селекционера Роберто Манчини за краткия лагер на тима в края на януари. Именно Балотели носи победата на Италия срещу Англия на шампионата в Бразилия с гол за 2:1 в 50-тата минута. Преди това Клаудио Маркизио извежда “адзурите” напред в 35-тата минута, а две минути по-късно Даниел Стъридж бележи за “Трите лъва”.