Аржентина разгроми Венецуела, Меси с гол

Отборът на Аржентина разгроми Венецуела с 3:0 в двубой от световните квалификации в зона Южна Америка. Двубоят на стадион "Алберто Армандо" (Ла Бомбонера) в Буенос Айрес беше без значение и за двата тима.

Аржентина вече си беше осигурила участие на Мондиала, докато венецуелците кретат на последното място в класирането.

Попаденията за “гаучосите” отбелязаха Николас Гонзалес (35), Анхел Ди Мария (79) и мегазвездата на световния футбол и капитан на Аржентина Лионел Меси в 82-ата минута. С успеха Аржентина продължи серията си от мачове без загуба до 30 срещи.

Аржентина, Бразилия, Еквадор и Уругвай вече си бяха осигурили участие на световното и мачът в Буенос Айрес беше по-скоро за престиж.

Аржентинците започнаха ударно двубоя, като в първите десетина минути записаха 83 процента във владеенето на топката. Силите на гостите да се противопоставят стигнаха до 35-ата минута, когато Николас Гонзалес откри след асистенция на Родриго де Паул

В 79-ата минута Анхел ди Мария удвои, като отново в ролята на асистент влезе Де Паул. Малко по-късно и Меси записа името си сред голмайсторите с удар в долния десен ъгъл и беше аплодиран от зрителите.

Ди Мария и Меси в последно време бяха подложени на критики във Франция, където играят за Пари Сен Жермен и имаха нужда от малко емоционална подкрепа в родината си.

Така Аржентина събра 38 точки, като има четири по-малко от лидера Бразилия. Във вторник на “албиселесте” предстои гостуване на Еквадор, който също вече се класира на световното. Бразилия и Аржентина обаче трябва да изиграят и мач помежду си, след като на 6 септември двубоят помежду им беше прекъснат от бразилските здравни власти.