Уругвай се класира на Мондиал 2022

Отборът на Уругвай си осигури директно класиране за Мондиал 2022, след като надви у дома с 1:0 Перу и зае четвъртата позиция във временното класиране с 25 точки. Перу остана пети с 21, а до края на квалификациите остава един кръг. В него битката ще е за петата позиция, като с шансове да я заемат са Перу, Колумбия (20 точки) и Чили (19 точки). Спечелелият я ще получи шанс за бараж срещу представител на Азия.

Уругвайците стартираха колебливо квалификациите, но със силна финална серия от три поредни победи си осигуриха класирането.

От самото начало на срещата уругвайците дадоха заявка, че ще търсят само победата. В първите 15 минути обаче най-доброто положение се откри пред Джанлука Лападула от Перу.

Отговорът на Уругвай дойде в 41-ата минута, когато удар на Федерико Валверде мина встрани от вратата. Само минута по-късно Уругвай стигна до попадение чрез Хьорхян Де Араскаета, за когото това беше пето попадение в квалификациите.

След паузата Уругвай излезе със самочувствие и създаде редица възможности за гол, но не ги реализира.

В друг мач от кръга Колумбия срази с 3:0 Боливия и съхрани шансове да достигате до бараж за участие на Мондиал 2022. “Лос кафетерос” сложиха край и на серията си от седем мача без гол в квалификациите. Луис Диас даде аванс на Колумбия в 39-та минута, а през втората част Мигел Борха (72) и Матеус Урибе (90) довършиха започнатото. В последния кръг Колумбия се изправя срещу Венецуела в търсене на задължителен успех.