Бразилия срази Чили в голова фиеста и удължи впечатляваща серия

Отборът на Бразилия продължи впечатляващата си серия от мачове без загуба в световните квалификации, след като срази Чили с 4:0 в голова фиеста.

“Селесао” вече в 33 мача поред не познава загубата в пресявките за световно първенство. Воденият от селекционера Тите тим на Бразилия вече си беше осигурил участие в Катар в края на годината, но започна мача така активно, сякаш се бори за класиране.

В началните минути на двубоя на “Маракана” възможности пропуснаха Антони и Винисиус Жуниор. Завърналият се в националния отбор за първи път от ноември м.г. насам Неймар обаче имаше честта да открие резултата.

Това се случи в края на първото полувреме, когато нападателят на Пари Сен Жермен беше фаулиран в наказателното поле и Бразилия получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана именно Неймар, който успя да реализира и записа 71-ото попадени с националната фланелка срещу името си, като вече го делят само 6 попадения от рекорда на легендата Пеле.

В самия край на полувремето Винисиус Жуниор отбеляза второ попадение за Бразилия след подаване на Антони в наказателното поле. Втората част започна с отменен гол за Чили, тъй като Артуро Видал беше в засада. До отмяната се стигна след консултация с ВАР. Това сякаш пречупи амбициите на гостите да стигнат до нещо в мача.

В 70-ата минута се стигна до втора дузпа в полза на “селесао”, отсъдена за нарушение на вратаря на Чили срещу Антони. Зад топката застана Фелипе Коутиньо, който направи 3:0. В добавеното време Ришарлисон направи фиестата пълна, след като оформи крайното 4:0 с удар от наказателното поле.

Бразилия остава единственият тим в световния футбол, който не е пропускал участие на световно първенство от 1930 година насам.