Япония срази Австралия като гост с късни голове и се класира на Световното първенство

Япония се класира за седми пореден път на финали на Световно първенство. Японците надиграха с 2:0 като гости Австралия в решаващ мач от световните квалфикации в зона Азия, Група “В”. Такуми Минамино и компания оглавиха класирането в групата, събирайки 21 точки. По-късно днес вторият в подреждането Саудитска Арабия (19 точки) гостува на Китай. Саудитска Арабия също се класира директно за Мондиал 2022. Австралия е на трето място в групата с 15 точки и ще трябва да мине през плейофи, ако иска да участва в Катар по-късно тази година.

Японците бяха по-добрият отбор днес и още през първото полувреме на два пъти уцелиха греда, като и в двата случая това стори нападателят на Ливърпул Такуми Минамино. В герой за Япония се превърна резервата Каору Митома, появил се на терена в 84-тата минута. Пет минути след влизането си в игра той зае добра позиция в наказателното поле на австралийците и след подаване по земя на Мики Ямане, насочи топката в долния десен ъгъл на стража Матю Райън. В четвъртата минута на добавеното време Митома вкара втория гол в мача, след като направи за смях цялата противникова защита с блестяща солова акция.