Севиля се отказа да преследва Реал след пореден "Х"

За трети пореден път Севиля стигна само до точка в мач от Ла Лига и още повече намали шансовете си да догони лидера Реал Мадрид, ако тимът изобщо е имал такива амбиции. Този път играчите на Юлен Лопетеги направиха 0:0 срещу Реал Сосиедад у дома и са на 9 точки от “белите” преди Ел Класико. В същото време обаче севилци нямат поражение за първенство вече в 15 последователни срещи, но многото равенства в тях им пречат за нещо повече.

Отборът от Андалусия дори не беше далеч от загубата срещу Сосиедад. В по-големите период от двубоя баските доминираха, възползвайки се от умората сред домакините заради 120-те минути срещу Уест Хам през седмицата в Лига Европа.

Александър Сьорлот пропусна най-чистото положение за гол през първата част в 39-ата минута, когато стреля към оголения ъгъл на вратата на Севиля, но топката се отби в тялото на падналия на земята негов съотборник Порту. В 75-ата пък Давид Силва удари греда след удар с глава.

Севиля натисна едва в последните десетина минути, но няколкото опасни атаки по крилата не доведоха до гол.