Рен разгроми Метц и се изкачи на второ място

Рен разгроми с 6:1 Метц у дома в среща от 29-ия кръг на френския шампионат. Сехру Гираси се отличи с хеттрик за "червено-черните", разписвайки се в 40-ата, 54-тата и 64-тата минута. Преди това попадение на домакините беше отменено заради засада, а натискът даде резултат и Мартен Терие направи 2:0 в полза на домакините след головете си в 18-ата минута от дузпа и девет минути след това с шут в левия ъгъл. Хамари Траоре също беше точен в полза на победителите с 59-ата минута. Гостите реализираха почетен гол три минути преди изтичане на редовното време чрез Луи Мафута

Рен се изкачи на второ място в класирането в Лига 1 с актив от 52 точки след петия си пореден успех, докато Метц има 23 точки на 19-та позиция.

В други срещи от кръга Монпелие победи с 2:0 като гост аутсайдера Бордо, докато Анже се наложи с 1:0 у дома над Брест. По-късно днес е местното дерби между Олимпик Марсилия и Ница.

Снимки: Imago