Отборът на Стивън Петков е само на точка от върха

Стивън Петков се появи като резерва за Фейрензе при победата с 2:1 над Академика (Коимбра) в среща от 22-ия кръг на Лига Португал 2. Българският нападател влезе на почивката, заемайки мястото на бившия халф на Лудогорец Фабио Ешпиньо, а успеха донесе Жорже Луис в добавеното време.

Академика поведе в 33-ата минута с попадение на Жоао Карлуш, но в края на полувремето ситуацията на терена претърпя неприятен обрат за "студентите". Първо Содик Фатай получи червен картон, а веднага след това Жоао Морейра Фернандеш изравни. След почивката домакините, които са в дъното на таблицата, със зъби и нокти се стремяха да удържат равенството, но не успяха.

Победата изкачи Фейрензе на второ място в класирането с 42 точки - една по-малко от лидера Каса Пиа. Трети е дублиращият отбор на Бенфика с 40 точки, а топ 4 затваря Шавеш с 39. В следващия кръг Фейрензе ще посрещне Рио Аве, който също е сред кандидатите за промоция за елита.