Юноша на Левски заби победен гол в Португалия

Българският нападател Стивън Петков донесе победата на тима си Фейрензе с 2:1 срещу Ещрела Амадора като гост в мач от 26-ия кръг на португалската втора дивизия. 26-годишният Петков се появи на терена от началото на второто полувреме и вдъхнови тима си за обрат в резултата, след като домакините бяха повели с 1:0 в 13-ата минута с гол на Леандро Типоте. Две минути след паузата Фейрензе изравни чрез Жорже Луис, а в 68-ата минута Петков стана автор на победното попадение.

Юношата на Левски Стивън Петков вече има 9 гола в португалската втора дивизия този сезон и общо 10 във всички турнири. Изиграл е общо 20 мача.

Фейрензе е четвърти в класирането на Сегунда Лига с 47 точки. Лидер е Каса Пиа с 52, пред Рио Аве с 51 и Бенфика “Б” с 50. Ещрела е на 11-о място с 33 точки.

Снимка: CD Feirense - Futebol, SAD / Twitter