10 от Атлетико стигнаха до победа над Райо Валекано

Отборът на Атлетико Мадрид постигна много важен успех в битката за третото място, след като надви с 1:0 като гост на Райо Валекано в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига. Голът за “дюшекчиите” отбеляза Коке в 49-ата минута, а тимът на Диего Симеоне завърши с 10 души, след като Анхел Кореа беше изгонен в 85-ата. С този успех Атлетико се утвърди на третото място с 54 точки, докато Райо Валекано е 13-и с 32.

Играта през първото полувреме беше много жива и динамична, но чистите положения пред двете врати не бяха много. Играта през тези минути оправда очакванията, че домакините ще действат проактивно и ще опитват да владеят инициативата.

Първият удар в очертанията на вратата беше отправен от Антоан Гризман, но Столе Димитриевски са справи. Последваха разменени атаки. В 13-ата минута Жоао Феликс подаде към Гризман, но французинът не успя да отбележи от близка дистанция. Домакините опитаха да отговорят, но трудно достигаха до наказателното поле на “дюшекчиите”.

В 32-ата минута Феликс надскочи всички в наказателното поле, но топката срещна рамото му и излезе в аут. В 35-ата минута Гризман беше много близо до гол след удар с левия крак от движение след подаване на Коке. Така резултатът се запази до края на полувремето. След почивката Атлетико много бързо стигна до гол чрез Коке в 49-ата минута и веднага успокои играта.

В 59-ата минута Гризман можеше да сложи точка на спора, след като беше изведен очи в очи с Дмитриевски, но стреля право във вратаря. В следващата минута и Райо стигна до добра възможност, но Ян Облак извади топката, която влиташе под напречната греда.

Натискът на Райо продължи и така се стигна до 78-ата минута, когато беше пропуснат невероятен шанс за изравняване. След подаване на Фран Гарсия пред вратата централният нападател на Райо Ранди Нтека прати топката над вратата. Все пак той се беше появил в игра само две минути по-рано и това донякъде го оправдава.

В 85-ата минута Атлетико остана с човек по-малко, след като Анхел Кореа беше отстранен от игра. Райо се вдигна на финален щурм, който не даде резултат. В добавеното време Луис Суарес влетя в наказателното поле на Райо и можеше да сложи точка на спора, но се забави. Последва драматична ситуация пред вратата на Райо. След изпълнение на корнер последва удар, който беше спасен от Ян Облак.