Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Куриозен гол донесе победата на Валенсия срещу Елче

Валенсия надви Елче с 1:0 във валенсианско дерби от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Гонсало Гедеш донесе победата на “прилепите” с гола си в 50-ата минута.

Още в седмата минута гол на Уго Гиямон от Валенсия бе отменен заради засада. Гостите все пак отбелязаха редонво попадение пет минути след почивката, като негов автор бе португалецът Гонсало Гедеш. Голът бе и доста куриозен. Гедеш бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на Елче от Карлес Солер, но падна на тревата, като вероятно срещу него бе извършено нарушение. При падането си обаче Гедеш някак успя да играе с топката, която пък се озова във вратата.

До края на срещата бяха отменени още два гола - по един за Елче и Валенсия. Енсо Роко в 67-ата минута реализира попадение за Елче, което бе анулирано, а резервата Денис Черишев порази целта малко по-късно след асистенция на Гедеш, но португалецът бе в положение на засада и голът не бе зачетен.

В добавеното време Йохан Мохика от Елче си изпусна нервите и получи червен картон, а домакините така и не съумяха да избегнат поражението и заемат 14-о място в класирането с 32 точки. “Прилепите” от Валенсия пък са девети с 40 точки.