Голямото чакане приключи, Гранада с първа победа за годината

Гранада постигна първа победа в Ла Лига през 2022 година. Андалусийците надвиха с 3:2 като гости Алавес в среща от 29-ия кръг на испанското първенство. Двубоят се превърна в голов трилър, като и петте попадения бяха реализирани през второто полувреме. През първата част Хоселу пропусна дузпа за Алавес, като това се случи в 26-тата минута. Пет минути след паузата Серхио Ескудеро даде аванс на Гранада в резултата, но последва обрат до 2:1 за Алавес след попадения на Гонсало Ескаланте в 53-тата минута и на Мануел Вайехо в 57-мата.

Гранада все пак изтръгна победата благодарение на две резерви - Антонио Пуертас и Луис Суарес. Пуертас бе точен в 75-ата минута, а колумбийският нападател Суарес донесе победата на Гранада в 87-мата.

Гранада пое глътка въздух в борбата за оцеляване в испанския елит с тази победа, като събра 29 точки. Алавес е 19-и с 22 точки и с това поражение намали още повече шансовете си за оставане в Ла Лига.