ПСВ Айндховен бе абсолютно категоричен в реванша с Копенхаген

ПСВ Айндховен спечели по абсолютно категоричен начин реванша с Копенхаген и се класира на 1/4-финал в Лигата на конференциите. За разлика от първия двубой в Нидерландия, който бе невероятно зрелище, завършило при резултат 4:4, тази вечер "Филипсите" не оставиха никакъв шанс на съперника и спечелиха с категоричното 4:0 в Дания, като така си осигуриха място на 1/4-финала в турнира.

Гостите поведоха още в 10-ата минута на мача, когато Марио Гьотце изведе Еран Захави в наказателното поле, а той хладнокръвно реализира за 0:1.

В 38-ата минута резултатът бе удвоен. Филип Макс изработи гола, като подаде за Марио Гьотце, за когото остана просто да насочи топката във вратата.

В 79-ата минута отново Захави направи 0:3, засичайки пас на Рицу Доан, а в добавеното време Чуквунонсо Мадуеке оформи крайното 0:4.

Така ПСВ Айндховен се класира убедително на 1/4-финал и вече чака жребия за следващата фаза на турнира.