Борусия измъкна победата в последните минути и скъси преднината на Байерн

Борусия (Дортмунд) постигна трудна, но сладка победа с минималното 1:0 в гостуването си на Майнц в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение бе дело на Аксел Витсел само няколко минути преди края на редовното време, но то бе изключително важно, тъй като по този начин гостите скъсиха преднината на водача в класирането и шампион - Байерн (Мюнхен) на само четири точки.

Двата тима изиграха доста постно първо полувреме, в което не впечатлиха феновете особено.

Гостите можеха да открият резултата в 20-ата минута, когато Джъд Белингам открадна една топка пред наказателното поле, но в крайна сметка стреля слабо и не успя да застраши сериозно вратата на Робин Центнер.

Домакините бяха най-близо до опасно положение малко по-късно, когато Грегор Кобел изпусна топката при едно центриране, но в крайна сметка не отсъдено нарушение срещу вратаря.

След почивката играчите на Майнц създадоха първото по-опасно положение в 50-ата минута, когато разиграха добре след корнер, но топката премина покрай десния стълб на вратата на гостите.

Борусия засили натиска по посока на вратата на Центнер след влизането на Ерлинг Холанд малко повече от десет минути след началото на втората част. В 74-ата минута те получиха изгодна възможност да изпълнят фал от опасна позиция пред наказателното поле, но Азар стреля над вратата. Все пак натискът на футболистите на Марко Розе даде резултат в 87-ата минута, когато Аксел Витсел се възползва от отлично центриране от фал малко след центъра на терена и прати топката в мрежата с десния си крак.

С тази победа Борусия (Дортмунд) вече има 56 точки, което е с четири по-малко от Байерн. От своя страна Майнц заема десетото място с 34 точки, но с този резултат те прекъснагха серията си от пет поредни победи на своя стадион, която бе изравнен рекорд в историята на клуба.