Гигант (Съединение) удари Родопа (Смолян) и за купата на АФЛ

Гигант (Съединение) победи Родопа (Смолян) с 2:0 и продължава в следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Това е четвърти пореден успех за селекцията на Георги Мечечиев в надпреварата, след победите над Атлетик (Куклен), Сокол (Марково) и Левски (Карлово).

Гигант изхвърли Сокол (Марково) от турнира за купата на АФЛ

Както и в битката за първенството на Югоизточната Трета лига, така и днес на Градския стадион в Пловдив, футболистите от Съединение надиграха тотално смолянския състав.

Гигант тресна Родопа

Първата опасност обаче беше пред вратата им, но Цветомир Тодоров опази мрежата си суха. По-късно топката се укроти в отсрещната мрежа. Там я вкара Мирослав Радев от дузпа, отсъдена в 30-ата минута за игра с ръка на футболист от Смолян. Крайното 2:0 донесе Иван Скерлев в 43-ата минута реализирайки с крак след центриране от корнер. Два пъти с гола се размина съотборника му Кирил Личев. Стражът на Родопа Стефан Дафовски пък спаси голови положения на Радев и Здравко Жилов. Следващият съперник на Гигант в турнира е хасковския Саяна.