Гигант изхвърли Сокол (Марково) от турнира за купата на АФЛ

Гигант победи Сокол (Марково) с 2:1 в Съединение и продължава в следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Заслужен успех за селекцията на Георги Мечечиев. Футболистите му доминираха през целия двубой. Създадоха и още възможности, но с намесите си, вратаря на гостите предотврати още голове. Противно на крайния резултат, топката спря първо в мрежата на домакините. Станимир Марински я изпрати там след центриране от корнер и продължително разбъркване в 25-ата минута. Десетина по-късно Даниел Спасов възстанови равенството с шут от воле. В 61-ата минута Сонер Полат завърши с попадение самостоятелен пробив за окончателното 2:1.