Гигант (Съединение) няма спиране – пета поредна победа

Гигант (Съединение) победи Левски (Карлово) с 2:0 и продължава в следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Това е пети пореден успех за селекцията на Георги Мечечиев, след победите над Атлетик (Куклен) и Сокол (Марково) от същия турнир, Борислав (Първомай) и ФК Ямбол от първенството на Югоизточната Трета лига.

Днес футболистите от Съединение вкараха минималното. Те доминираха през целия двубой. Създадоха възможности и още голове. Здравко Жилов тресна гредата четвърт час след началния съдийски сигнал. Направи го втори път в 35-ата минута. До почивката обаче голове не паднаха. Десетина минути след нея, Жилов проведе самостоятелна акция и подаде на Иван Лазаров, който откри резултата. Мирослав Радев пък реализира второто попадение от дузпа в 70-ата минута.