Бензема осигури на Реал Мадрид двуцифрен аванс на върха

Реал Мадрид спечели с 3:0 гостуването си на Майорка в последен мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Винисиус Жуниор откри резултата в 55-ата минута след пас на Карим Бензема, а французинът вкара другите два гола за успеха в Палма. Той удвои от дузпа в 77-ата минута, а в 82-ата беше точен с глава след центриране на Марсело. Лошата новина за мадричани беше, че в края на мача Бензема получи травма и напусна терена. Родриго и Ферлан Менди също бяха сменени принудително.

С днешната победа "лос меренгес" увеличиха преднината си пред втория в класирането Севиля на 10 точки. Сега на дневен ред за Реал е дербито с Барселона, което може окончателно да сложи край на интригата в надпреварата за титлата. Майорка записа четвърта поредна шампионатна загуба и се намира на 16-о място - на две точки над зоната на изпадащите.

През есента Реал Мадрид разгроми островитяните с 6:1. Марко Асенсио направи хеттрик, два гола вкара Карим Бензема, а веднъж се разписа Иско. Това е и най-изразителната победа на "белия балет" през кампанията. Майорка пък в нито един друг мач не получи повече от 4 попадения във вратата си.

Атаката на домакините поведоха Анхел Родригес и Ведат Муричи. В халфовата линия старши треньорът Луис Гарсия гласува доверие на Даниел Родригес, Идрису Баба, Антонио САнчес и Такефуса Кубо. Японецът е собственост на Реал, но играе под наем в Майорка.

Карло Анчелоти реши да даде почивка на двама титуляри - Лука Модрич и Даниел Карвахал. Вместо хърватина в средата на терена до Каземиро и Тони Кроос действаше Феде Валверде, а десен бек беше Лукас Васкес. Другите трима бранители пред Тибо Куртоа бяха Дейвид Алаба, Начо Фернандес и Ферлан Менди. В предни позиции стартираха Карим Бензема, Винисиус Жуниор и Родриго.

Реал можеше да поведе още в началото, но Серхио Рико спаси удар на Бензема. Менди също опита да изненада бившия страж на ПСЖ, а пред другата врата Муричи закъсня да засече опасно центриране от фланга. Кубо на няколко пъти беше фаулиран и за едно от нарушенията срещу него Валверде получи жълт картон.

В средата на полувремето левият бек на Майорка Браян Оливан пробва да изненада Куртоа с изстрел извън наказателното поле, но белгийският страж беше на мястото си. От подобна позиция, но пред другата врата, Тони Кроос шутира в аут. "Белите" не съумяваха да наложат трайно надмощие най-вече заради агресивната игра на Майорка в средата на терена.

В 35-ата минута късметът се усмихна на мадридчани. Защитата пред Куртоа изпусна Анхел Родригес, но в последния момент Начо протегна крак и го спря. До топката стигна Пабло Мафео, който нанесе удар и уцели гредата. Малко преди почивката се ситна до разбъркване в наказателното поле на домакините, но изстрел на Алаба беше блокиран от бранител в червено-черно.

И втората част започна равностойно, а Кубо продължи да тормози защитата на Реал и изкара жълт картон на Лукас Васкес. В 54-ата минута съдията Хосе Санчес пожали Валверде, който имаше официално предупреждение от първото полувреме, но си позволи да извърши груб фаул в противниковата половина. Секунди по-късно уругваецът отне топката пред наказателното поле на Майорка, а Бензема подаде на Винисиус и бразилецът прокара топката между краката на Рико. Домакините претендираха за фаул на Валверде, но съдията беше категоричен, че уругваецът е действал чисто.

Анчелоти не се забави и смени Валверде с Лука Модрич. Едуардо Камавинга пък зае мястото на Каземиро. Реал все по-уверено контролираше мача, а треньорът на домакините Луис Гарсия пусна Салва Севийя и Абдон Пратс в опит да промени нещо. Toва не се случи, а в 77-ата минута гостите решиха всичко с втори гол. Оливан препъна Винисиус в наказателното поле и бензема спокойно реализира дузпата.

В 82-ата минута появилият се на мястото на Ферлан Менди Марсело центрира и Бензема се разписа още веднъж, с което головете му от началото на сезона в Ла Лига станаха 22. В края на двубоя французинът бе контузен и напусна, като тепърва ще стане ясно дали ще може да играе срещу Барселона през уикенда.