Карпин се завърна и Ростов изтръгна важна победа

Ростов се наложи с 2:1 при визитата си на Рубин и се измъкна от зоната на изпадащите в руската Премиер лига. Това беше повторен дебют начело на Ростов за Валерий Карпин, който ще продължи работата си и като национален селекционер на Русия. Домакините от Казан играха почти цял двубой с човек по-малко след червен картон на Виталий Лисакович в 19-ата минута.

Ростов поведе в 12-ата минута с попадение на Дмитрий Полоз, който наказа бившия си отбор след пас на Роман Тугарев. Малко по-късно Лисакович беше изгонен за грубо нарушение срещу Хорен Байрамян. Четвърт час преди края Силвие Бегич си вкара автогол след центриране на Калинин. Рубин намали много бързо с точен изстрел на звездата си Хвича Кварацхелия, но не успя да стигне до равенство.

В класирането тимът на Леонид Слуцкий е на 10-о място с 25 точки, а Ростов е 12-и с актив от 21 пункта. В следващия кръг съставът на Карпин ще гостува на втория Динамо (Москва), а Рубин ще премери сили с ЦСКА (Москва)