Резерви донесоха победата на Реал Сосиедад

Реал Сосиедад спечели с 1:0 домакинството си на Алавес и продължи да се държи близо до топ 4. Тимът на Алгуасил стигна до успеха благодарение на двама футболисти, които влязоха като резерви. Микел Оярсабал центрира от фал, а Зубименди засече топката с глава.

Реал Сосиедад изостава на две точки от четвъртия Бетис и на точка от петия Барселона, който играе по-късно днес. Алавес е предпоследен и три точки го делят от 17-ия Гранада.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме на бавно темпо. Единствените малко по-добри възможности се откриха пред Александер Исак. След почивката срещата се играе на по-високи обороти. Домакините натиснаха в търсене на гола и създадоха положения, но топката не попадаше във вратата до 70-ата минута.

Алавес не се отчая след получаване на гола и бързо можеше да изравни. Вратарят на Реал Сосиедад Алекс Ремиро предотврати това с блестяща намеса срещу влезлия малко по-рано Ману Валехо.