Барселона не показа милост към Осасуна

Барселона не показа милост към Осасуна и разгроми съперника си от Навара с 4:0 на своя стадион "Камп Ноу" в каталунската столица в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Феран Торес с гол от дузпа изведе домакините напред в резултата в 14-ата минута. В 21-вата минута отново Торес бе точен за 2:0, а Пиер-Емерик Обамеянг направи резултата 3:0 в 27-ата минута. В 75-ата минута един от малко по-рядко получаващите шансове за изява талантливи младоци на Барса Рики Пуч оформи крайния резултат. "Блаугранас" са в серия от вече четири поредни победи в първенството и събраха 51 точки в актива си, като излязоха на трето място в класирането. С 51 точки е и Атлетико Мадрид на четвъртата позиция. Лидерът Реал Мадрид е далеч напред с 63 точки, като в понеделник вечерта гостува на Майорка. Втори е Севиля с 56 точки, а Осасуна заема 11-о място с 35 точки.

Феран Торес, Пиер-Емерик Обамеянг и Усман Дембеле бяха тримата в атака, на които заложи тази вечер наставникът на Барселона Чави Ернандес. И двата тима излязоха във формация 4-3-3, като нападателното трио на гостите оформиха Икер Бенито, Кике и Рубен Гарсия.

В третата минута Феран Торес падна в наказателното поле на гостите от Памплона, като бе притиснат от Начо Видал, но реферът Рикардо Де Бургос прецени, че нама нарушение на правилата. В десетата минута Хуан Крус сбърка подаване и подари топката на Усман Дембеле, а французинът пробва шут от границата на наказателното поле, но не намери целта.

Стигна се до 13-ата минута, в която младият талант на Барса Гави бе изведен в опасна за гостите зона, а Начо Видал го изблъска в наказателното поле и арбитърът посочи бялата точка. Феран Торес с безпощаден удар в долния ляв ъгъл на Серхио Ерера не остави шансове на стража, който и без това бе избрал грешната посока - 1:0.

Малко след гола Пиер-Емерик Обамеянг не успя да направи добро отигарване пред вратата на Осасуна след пас на Даниел Алвеш. Вторият гол за каталунците обаче не закъсня. В 21-ата минута Дембеле изведе много добре с пас по земя Торес в наказателното поле на гостите, а бившият играч на Манчестър Сити мушна топката между краката на Ерера и реализира второто си попадение в срещата.

Две минути след втория гол Феран Торес бе близо и до хеттрик, но ударът му бе блокиран от противников футболист. Домакинете не спираха да атакуват и в 27-ата минута резултатът стана 3:0. Авторът на попадението обаче не беше Торес, а Обамеянг. Габонският нападател се възползва по прекрасен начин от центриране на Дембеле отдясно и с чудесно докосване от въздуха отклони топката във вратата. За Дембеле това бе втора асистенция от началото на срещата.

Шест минути след паузата Обамеянг бе близо до втория си гол в мача, отново след подаване на Дембеле, но габонският нападател този път стреля в аут. В 55-ата минута централният защитник Жерард Пике се оказа на върха на атаката на "лос кулес" и изпрати топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада на 35-годишния ветеран. Пике бе сменен десетина минути по-късно от Клеман Лангле, който записа своя мач №150 с фланелката на Барселона.

В 70-ата минута Дембеле бе близо до гол, но мощният му изстрел бе в обсега на Ерера и стражът на Осасуна изби. Пет минути по-късно Дембеле бе замесен и в четвъртото попадение за Барселона. Французинът подаде на току-що появилия се на терена на мястото на Педри Рики Пуч, който мигновено стреля от дъгата на наказателното поле. Ерера изби, но защитата на гостите "проспа" ситуацията и Пуч отново достигна до топката, след което направи финт и добавка - 4:0.

В 84-тата минута резервата Мемфис Депай пробва акробатичен удар и това щеше да бъде изключително зрелищен гол, но топката мина встрани от вратата на Осасуна. До края на срещата не се случи нещо кой знае колко запомнящо се и футболистите на Чави Ернандес постигнаха нов позитивен резултат в шампионата.