Пореден силен мач на Айнтрахт и пореден успех

Айнтрахт (Франкфурт) продължи със силните резултати и записа трета поредна победа в последните десетина дни. Този път “орлите” пребориха Бохум с 2:1 на свой терен в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата и продължават да се борят за участие поне в Лигата на конференциите.

В четвъртък франкфуртци срази със същия резултат и Бетис в Лига Европа, и то като гости в Испания.

Този път на домакините им се наложи да правят обрат, тъй като Бохум поведе в 19-ата чрез Себастиан Полтер. Айнтрахт наложи превъзходството си в началото на второто полувреме, когато само секунди след началото му принуди Ерхан Машович да си вкара автогол за 1:1. В 52-рата пък японецът Дайчи Камада насочи кълбото в мрежата за 2:1.

После Бохум не успя да притисне съперника и феновете във Франкфурт останаха доволни.