Драматичен мач с много голове и неочаквано завръщане на Волфсбург остави Фрайбург в зона ШЛ

Фрайбург постигна драматична победа с 3:2 в домакинството си на Волфсбург в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за домакините бяха дело на Винченцо Грифо (7’, 44’) и Нико Шлотенберг (87’), а за “вълците” точни бяха Макс Крузе (52’) и Максимилиан Арнолд (84’).

Играчите на Кристиан Щрайх поведоха още в 7-ата минута, когато перфектно изпълнен фал от страна на Винченцо Грифо не остави шансове за Павао Перван. Домакините удвоиха своята преднина няколко минути преди края на първото полувреме, когато великолепна многоходова комбинация на левия фланг доведе до отлично центриране в наказателното поле, а там Винченцо Грифо прати топката в мрежата за втори път.

Волфсбург се върна интригата в мача в 52-ата минута, когато отлично подаване изведе Макс Крузе зад отбраната и той намали изоставането на своя тим на 2:1. Волфсбург успя да изравни резултата пет минути преди края на второто полувреме, когато поредица от грешки в отбраната на домакините и неспособност да изчистят качествено топката в крайна сметка доведо до много слаб опит на Нико Шлотеберг да прати кълбото по-далеч, но то се оказа в краката на Максимилиан Арнолд и той с много силен изстрел я прати в мрежата за 2:2.

Само две минути по-късно обаче домакините именно чрез Шлотенберг излязоха отново напред. До там се стигна, след като играчите на Флориан Коохфелт “върнаха жеста” и също не се справиха добре в отбрана, а топката бе подадена към бранителя, който с много качествен удар отново изведе своя тим напред - 3:2.

С тази победа Фрайбург продължава да заема четвъртото място в класирането и с по-добра голова разлика от Хофенхайм все още се движи към място в Шампионската лига в края на сезона. Волфсбург може да съжалява за пропуснатата възможност да измъкне поне точка в този мач, но все пак с 31 точки са на 12-о място.