Резерва на Ман Сити влезе в историята на Шампионската лига

Вратарят на Манчестър Сити Скот Карсън записа историческо постижение. Той влезе като резерва в снощния реванш от осминафиналите на Шампионската лига срещу Спортинг (Лисабон), заменяйки Едерсон в 73-ата минута. По този начин Карсън се появи в двубой от турнира цели 16 години и 334 дни след дебюта си в него, което е рекорд.

В момента стражът е на 36 години. През 2005-а той премина от Лийдс в Ливърпул и остана на пейката в знаменития финал на Шампионската лига срещу Милан, спечелен с дузпи, след като мърсисайдци губеха с 0:3. Карсън игра в единия от четвъртфиналните двубои с Ювентус. В кариерта си бившият английски национал има общо 522 мача във всички турнири, в 154 от които не е допуснал гол.

През годините Карсън е носил екипите на Лийдс, Ливърпул, Дарби Каунти, Шефилд Уензди, Чарлтън, Астън Вила, Уест Бромич, Бурсаспор и Уигън.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!