Наказаха талисмана на бразилски отбор заради заплашително поведение

Талисманът на бразилския Атлетико Минейро беше наказан за един мач за заплашително поведение по време на дербито срещу Крузейро през миналия уикенд. Това обявиха от местната футболна федерация.

Талисманът на Атлетико, които са наричани още „петлите“, се намирал зад вратата при попадение на Крузейро в 70-ата минута на срещата. Той веднага изтичал и опитал да попречи на един от играчите на Крузейро да празнува пред феновете на Атлетико Минейро. Според футболната централа талисманът е направил „заплашителен жест“ и няма да може да присъства на стадиона за следващия домакински мач на Атлетико на 19 март. В изявлението се казва още, че е „необходимо да се предприемат педагогически методи за предотвратяване на подобни практики“ в бъдеще.

Атлетико Минейро спечели с 2:1 срещу Крузейро с гол в последната минута. От клуба не коментираха наказанието на талисмана.