Еди Хау е доволен от серията на Нюкасъл, но иска още

Мениджърът на английския Нюкасъл Еди Хау е доволен от победата с 2:1 над Брайтън в събота и вижда оптимистични промени в отбора си в сравнение с трудностите, които изпитваха преди Нова година.

През второто полувреме вчера "свраките" издържаха вълни от атаки, за да спечелят три точки. На пръв поглед изглежда, че Нюкасъл имаше сериозна доза късмет на своя страна, след като вкара за 2:0 в рамките само на две минути в началото на мача. 10 минути след началото на второто полувреме гостите върнаха един гол чрез Люис Дънк и след това няколко пъти имаше критични ситуации пред вратата на Мартин Дубравка за да се стигне до равенство.

"От гледна точка на резултата, всичко е фантастично за нас. Още преди мача си казахме в съблекалнята, че нищо не се променя, не се е променило и ние сме в борбата за оцеляване във Висшата лига. И ние сме още в тази битка, каза Еди Хау. "Искам да изкажа огромния си респект към Брайтън. Те са много труден съперник. И ние го знаем, защото бяхме тествани сериозно в тактическо отношение. Показахме психическа издръжливост, особено при 2:1.

Когато вкараха техния гол, играта стана много равностойна. Но се справихме добре. Защитавахме се добре и поставихме телата си на правилните места, изпълнихме невидимите за публиката задачи наистина добре", доволен е мениджърът на Нюкасъл. Но след дълги месеци на последните три места, къде с късмет, къде с добра игра Нюкасъл навъртя осем мача без загуба и духът на "Сейнт Джеймсис Парк" се върна.

Тимът е на 14-о място с 28 точки, на 7 над първия под чертата Бърнли

"Да издържиш непобеден в каквато и да е продължителност от мачове е добре, защото сега ни чакат три поредни гостувания и то срещу много силни противници. Но съм спокоен, защото виждам израстването на отбора. Всичко, което искам, е играчите да дадат максимума.

Феновете знаеха важността на срещата с Брайтън и ни помогнаха, атмосферата беше невероятна. Единственото разочароващо нещо за мен е, че нямаме мач у дома от няколко седмици, защото не искам да губя енергията", която се създаде, казва още доволният специалист.