Селта прекърши Майорка в 97-ата минута след голов трилър на "Балаидос"

Селта надви у дома с 4:3 Майорка в голов трилър от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Драматичната победа на тима от Виго донесе Яго Аспас с гол от дузпа в седмата минута на добавеното време. Освен това галисийците спечелиха с човек по-малко на терена, тъй като в 86-ата минута втори жълт, съответно червен картон получи Уго Майо. В заключителните минути страстите бяха бурни, като червен картон получи и Маноло Рейна от Майорка в 96-тата минута, въпреки че в този момент той не се намираше на терена.

Двубоят на "Балаидос" започна с бърза размяна на голове, като Тиаго Галярдо даде аванс на домакините от Селта в резултата в 13-тата минута, а в 17-тата Джиавани Гонсалес изравни. В 25-тата Денис Суарес върна преднината от едно попадение на Селта, а гостите от Балеарските острови изравниха за 2:2 благодарение на автогола на Джоузеф Айду в 49-ата минута. Яго Аспас бе точен за 3:2 в 61-ата минута, но три минути преди края Салва Севийя направи резултата 3:3 от дузпа и по всичко изглеждаше, че срещата ще завърши без победител. В последните секунди обаче домакините получиха също право да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Аспас и така галисийците грабнаха трите точки.

Селта заема десето място в класирането на Ла Лига с 35 точки, докато Майорка ще се бори с нокти и зъби до края на сезона за оставането си в елита. Майорка е на 16-а позиция с 26 точки, но само на 2 точки над опасната зона.