Валенсия продължи със силните изяви и взе трета поредна победа

Валенсия изпраща един от най-силните си периоди през сезона, след като постигна трета поредна победа от миналата събота насам. Тази вечер “Местайя” стана свидетел на успех с 3:1 над Гранада в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига.

Миналия уикенд тимът на Марселиньо пребори Майорка с 1:0, а след това през седмицата надви Атлетик Билбао също с 1:0 в реванша от полуфиналите за Купата на Испания и се класира за мача за трофея.

Всички голове днес паднаха след почивката. В 48-ата минута Гонсале Гедеш засече с глава след центриране от фал и се възползва от грешка на вратаря Луис Максимиано.

След още само три Максимилиано Гомес удвои - също с глава.

Гостите намалиха в 56-ата, когато центриране в наказателното поле на Валенсия завърши с автогол на стража Хауме Доменек.

Много скоро обаче подемът на Гранада беше секнат, след като реферът отсъди дузпа за Валенсия, реализирана от Карлос Солер за 3:1 в 62-ата минута. Решението на главния съдия и колегата му от ВАР обаче беше дискусионно.

Валенсия обаче остава далеч от местата в класирането, даващи право на участие в евротурнирите. Гранада пък е точно над зоната на изпадащите.