Нюкасъл продължава да върви нагоре

Нюкасъл вече може да не мисли за битката за оцеляване, след като записа пета победа в последните си шест мача. Този път “свраките” спечелиха с 2:1 срещу Брайтън. Тимът на Еди Хау си осигури успеха в началото на мача. Райън Фрейзър откри резултата в 12-ата минута, а две минути по-късно Фабиан Шер удвои аванса на домакините. Малко след почивката Люис Дънк се разписа за Брайтън. Гостите обаче не стигнаха до нещо повече.

Брайтън изглеждаше добре организиран в самото начало, но двата бързи гола промениха ситуацията. Нюкасъл заигра на високи обороти с подкрепата на вдъхновената публика на “Сейнт Джеймсис Парк”, която е в страхотно настроение последните седмици, в които отборът ниже победа след победа.

“Свраките” обаче не бяха достатъчно концентрирани в началото на втората част и позволиха на съперника да се върне в мача. Последва нервен период за домакините, които загубиха контрол върху срещата. Брайтън обаче не се възползва, тъй като грешеше при последното подаване при атаките. Най-доброто положение за гостите бе удар с глава на Дънк, който Дубравка отрази.