РБ (Лайпциг) избегна загуба срещу пряк конкурент в последната минута

Записалият само победи в последните си четири мача до днес тим на РБ (Лайпциг) едва се спаси от домакинска загуба срещу прекия конкурент за място в Шампионската лига Фрайбург. Гостите водеха с 1:0, но в 90-ата минута Анхелиньо изравни и запази равния точков актив между двата тима.

“Червените бикове” не бяха убедителни като в последния месец и в 38-ата минута изпуснаха Ермедин Демирович зад защитата, след което той вкара за 1:0 за Фрайбург.

Играта на Лайпциг продължи да не спори и се наложи влизането в игра на Андре Силва и Дани Олмо. Левият халф-бек Анхелиньо обаче се превърна в спасител с хубав удар с левия крак по диагонала в последните секунди на редовното време.

Това реми е добра новина за Хофенхайм, който ако в неделя надвие Кьолн, ще задмине и Фрайбург, и Разенбалшпорт.