Айнтрахт помете Херта като гост

Айнтрахт (Франкфурт) разгроми с 4:1 като гост Херта (Берлин) в среща от 25-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Ансгар Кнауф даде преднина на Айнтрахт в резултата с гол в 17-ата минута, а през втората част гостите реализираха още три попадения. В 48-ата минута Лукас Мело бе точен за 0:2, а Йеспер Линдстрьом в 56-ата минута вкара третия гол за водения от Оливер Гласнер тим, прехвърляйки от далечно разстояние излезлия твърде напред страж Марсел Лотка. Дейви Зелке в 61-ата минута вкара единствения гол за столичани със страхотно воле, а само две минути по-късно Рафаел Сантос Боре оформи крайния резултат, като стана автор на четвъртия гол за Айнтрахт.

Клубът от Франкфурт е 10-и в класирането с 34 точки, като сложи днес край на серията си от три поредни поражения в първенството. Херта пък записа четвърта последователна загуба в Бундеслигата и пета в последните си 6 мача. Херта все още няма победа в Бундеслигата от началото на 2022 година, като последната такава бе на 18 декември - 3:2 у дома срещу Борусия (Дортмунд). Берлинчани са 16-и в класирането с 23 точки.