Автогол на Мюлер и “тих” Левандовски лишиха Байерн от победа

Байерн (Мюнхен) не успя да пречупи третия Байер (Леверкузен) на “Алианц Арена” и записа 1:1 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. Така шампионите увеличиха на 9 точки аванса си на върха пред Борусия (Дортмунд), чийто двубой този кръг беше отложен.

Мюнхенци доминираха почти през цялото време и топката рядко напускаше половината на гостите, но пък и “аспирините” имаха своите отлични възможности, особено в края на първото полувреме.

Никлас Зюле изведе Байерн напред в 18-ата, но след още толкова Томас Мюлер си вкара автогол и резултатът беше изравнен.

До изравняването гостите не бяха сторили нищо интересно в атака, но след това за кратко време пропуснаха три положения. В 42-ата Дайо Упамекано сгреши при паса си към вратаря Свен Улрайх и Амин Адли можеше да вкара, но уцели страничната греда. Секунди по-късно нападателят излезе сам срещу стража на баварците, но този път би в аут. До края на тази част Леверкузен още веднъж се размина с попадението.

Гостите имаха още две възможности през второто полувреме, но в единия случай Упамекано се намеси, а в другия Улрайх отрази.

През цялото останало време обаче Байерн нападаше, но пък трудно стигаше до чисти положения. Най-добрата възможност пропиля резервата Марсел Забитцер, който в 62-ата се оказа едно на едно с вратаря, но стреля много слабо и Лукас Храдецки спаси.

Голмайсторът на шампионите Роберт Левандовски се оказа неочаквано “тих” и така Леверкузен си тръгна с точка.

Това е едва второ равенство за Байерн в Бундеслигата този сезон, като първото дойде още през август в откриващия кръг. Изобщо тимът има още само един “хикс” - срещу Ред Бул (Залцбург) (1:1) в първия мач от 1/8-финалите в Шампионската лига. Във вторник баварците посрещат австрийския първенец в реванша от битката за място на 1/4-финалите.